19th Annual Fade In Awards Semi Finals

  • Abracadabra by Craig Paulsen
  • Adventures in Babymaking by Jack Messitt
  • Afraid of Sunlight by Andy Schatner
  • Arcadia League by Ari Dassa
  • Artifice by Bryce Hammons
  • Back Pages by Robert Brenner
  • Binnacle by Allen Schubert
  • Blind Spot by Graham Parke
  • Boomerang the Great by Ana R. Dominick
  • Borrowed Time by Jimmy Karlsson
  • Break Room by Marissa Macy and Keith Charba
  • Broken by Emily Ruth Verona
  • Change of Venue, the Condition by Charles Laulette
  • Circumnavigatrix by Jack Wibbe
  • Cloud Control by Paul Camillos
  • Countdown by Michael Musumeci
  • Dark Matter by Olga Holtz
  • Deep Trouble by Ward Edmondson
  • Do No Harm by Jeff Shelvowitz
  • Eddie Bell by Jean Blasiar
  • Foreclosed by Alexandra Swensen
  • Harlow’s Plague by Myriam Roelli
  • Heavier Than Air by Bill Levinson
  • Henry’s Amazing Machine by Dayle Dodd
  • John Reese and the Legacy of the Emperor by Lance Money
  • Jolt by Don Perez
  • King of Hot Springs by Dana Deere
  • King of Skagway by Joe Wolff
  • Kingwood by Gus Avila
  • Knock Knock by Jeff Betancourt
  • Lomax & Leadbelly by Eric Rawson
  • Marauder by Bryce Hammons
  • Mecha by Jonathan Stevenson
  • Monteggia Fracture by Jack Wibbe
  • Mt. Clement by Randy Hines
  • Paradise Club by Olga Rojer and John McCaslin
  • Pledge by Anoushka Wilson
  • Promised Land by Alexander Hendrie
  • Rusty Cannon by Charles Jessen
  • Siberia by Rob Burke
  • SkyBurner by David E. Baugnon
  • Slow Burn by Lloyd DSouza
  • Smart Phone by Scott Thompson
  • Spin the Geek by Dan Reheuser
  • Stat Dad by Charles Laulette
  • Stupid Money by Mike Corey
  • Suicide 21 by Greg Wayne
  • SuperKill Theatre Presents by Thomas Manning
  • Sweet Anita Mine by Peggy Hicks
  • The $3,000 Dog by Larry Anderson
  • The Bastard by Tony Schweikle
  • The Bearer of Bad News by David Minaskanian
  • The Cleaning Fairy by Gabriel de Varona
  • The Contractor by Mark McQuown
  • The Crazed Method by Bille Anthony Sinclair
  • The Day It Rained Sidneys by Gerald Westreich
  • The Devils Hammer by Craig Walendziak
  • The Docks by John McGuire
  • The Emancipation of Annabel Sanchez by Eric Rawson
  • The Exorcism Diaries by Scott McCullogh
  • The Father by Nick Anno
  • The Gravity Spot by Tom Seidman
  • The Great Divide by Stacy McCrory
  • The Judgement of Parrish by Mark Ching
  • The Kid from Brooklyn by John McGuire
  • The Landing by Josh Tanner
  • The Lot by Joe Crededio
  • The Mona Lisa Smile by Madusha Katuwandeiniya
  • The Road to Bodash by Joshua Golding
  • The Sleeping House by Suzanne Griffin
  • The Wind Riders by Jeffrey Ryback
  • Three Story House by Denis Cutro
  • Traumatized by Kris Lippert
  • Troublemaker by Stefan Carow
  • Year 73 by Jeff Shelvowitz

21st Annual Fade In Awards Quarter Finalists | 20th Annual Fade In Awards Finalists | 20th Annual Fade In Awards Semi Finalists | 20th Annual Fade In Awards Quarter Finalists | 19th Annual Fade In Awards Finalists | 19th Annual Fade In Awards Semi Finalists | 19th Annual Fade In Awards Quarter Finalists | 18th Annual Fade In Awards Finalists | 18th Annual Fade In Awards Semi Finalists | 18th Annual Fade In Awards Quarter Finalists | 17th Annual Fade In Awards Finalists | 17th Annual Fade In Awards Semi Finalists | 17th Annual Fade In Awards Quarter Finalists | 16th Annual Fade In Awards Finalists


About | Enter Here | FAQ | Finalists | Official Rules | Testimonials